How to use God Mode in Windows 10

اخبار
How to use God Mode in Windows 10

God Mode یک گزینه ویژه در ویندوز است که دسترسی سریع به کنترل پنل را در اختیار شما قرار می دهد. در حقیقت یک صرفه جویی در زمان می باشد. در واقع با ایجاد این میانبر دستیابی به امکانات و قابلیت های Windows 10  برای شما فرهم آمده است.

God Mode  به عنوان بزرگ‌ترین درخواست برای کاربران پیشرفته ویندوز و توسعه دهندگان در نظر گرفته شده‌است، اما این قابلیت می‌تواند برای هر کسی که بخواهد مجموعه‌ای از فرمان‌ها را در یک مکان واحد فراهم کند، مفید واقع شود. از آنجا که مایکروسافت دیگر یک میان‌بر مناسب برای کنترل تابلو در ویندوز ۱۰ ارائه نمی‌دهد، حالت God Mode می‌تواند یک راه سریع و آسان برای دستیابی به تمام فرمان‌های اصلی آن باشد. اما چگونه از God در ویندوز ۱۰ می توانید استفاده نمائید؟

  • در مرحله اول، اطمینان حاصل کنید که با یک حساب کاربری که دارای اختیارات مدیریتی است با ویندوز ۱۰ در حال کار هستید. به طور پیش‌فرض، حساب کاربری شما باید دارای حقوق لازم باشد. برای بررسی دوباره، به Settings بروید، حساب کاربری خود را انتخاب، و سپس به تنظیمات اطلاعات خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که حساب تان به عنوان مدیر تعیین شده‌است.
  • سپس، روی هر ناحیه خالی بر روی دسکتاپ کلیک راست کنید. در منوی باز شده بخش New را انتخاب و بر روی ادامه منوی باز شده، بخش پوشه جدید، فرمان پوشه را انتخاب کنید (یک New folder بسازید. شکل A)

  • روی پوشه جدید راست کلیک کرده و نام آن را به"GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}" تغییر دهید. (شکل B).

  • بر روی آیکون ایجاد شده کلیک کنید، مشاهده می کنید که یک پنجره با تمام فرمان‌های accessible باز می‌شود. توجه داشته باشید که دستورها توسط میان برنامه هیات کنترل سازماندهی می‌شوند تا شما بتوانید از طریق مقوله‌های مختلف از جمله ابزارهای اجرایی، مدیریت رنگ، دستگاه‌ها و پرینترها، تاریخچه فایل، امکانات، امنیت و نگهداری، عیب‌یابی و حساب‌های کاربری خود را یراحتی مرور نمائید. (شکل C)

  • متناوبا، شما می‌توانید برای یک فرمان خاص یا میان برنامه ها را در پنجره God Mode جستجو کنید. تنها کافیست کلمه کلیدی یا عبارت مورد نظر را در حوزه جستجو تایپ کنید تا نتایج مربوطه بدست آید (شکل D)

  • زمانی که فرمانی را که می‌خواهید ببینید، به سادگی دوبار کلیک کنید تا آن را راه‌اندازی کنید (شکل E).

  • در نهایت، شما می‌توانید نام را از God Mode به نام دیگری تغییر دهید. روی آیکون رومیزی کلیک کرده و نام تغییر نام را انتخاب کنید تا نام جدیدی به آن داده شود. شما همچنین می‌توانید شمایل را به مکان دیگری منتقل کنید، اما صفحه دسکتاپ احتمالاً راحت‌ترین نقطه برای دستیابی به آن می باشد.